Tablet verzus počítač


Ku ktorým ľuďom patríte vy? A viete vôbec niečo o výhodách tabletu a počítača? Je to v konečnom dôsledku technika, ktorá nás sprevádza každodenným životom. Asi si už len málokto z nás vie skutočne predstaviť, aké by to bolo žiť bez takýchto vymožeností.
tablet a mobil

Práca a zábava

Rozdiel medzi týmito dvoma pojmami je jasný a zreteľný. A väčšina odborníkov hovorí jasne. Na hranie a na oddych je jednoznačne lepší počítač. No ak potrebujete seriózne pracovať, je lepšou voľbou klasický počítač. S tabletom jednoducho nepripravíte perfektnú prezentáciu a dokonca s ním nenapíšete ani dizertačnú prácu. Hoci je veľkou pravdou, že v dnešnej dobe sa dá k nemu pokojne pripojiť klávesnica a pri dobrom zdieľaní môžete mať všetko v každom jednom zariadení, ktoré vlastníte. Faktom však zostáva, že tablet nemá operačný systém, na ktorom by ste mohli stavať.

Výdrž batérie

Ak sa chystáte na naozaj dlhú cestu vlakom či autom, určite si so sebou berte tablet. Má omnoho väčšiu výdrž ako počítač. Okrem toho, vďaka tomu, že so sebou beriete len dotykovú obrazovku, je aj spratnejší a zaberie naozaj ohromne málo miesta. Na pozeranie filmov, počúvanie hudby  alebo hranie hier je toto jednoznačne ten najlepší spoločník. Navyše nevydáva ani žiadny nepríjemný zvuk. Takže, prečo nie? Ak si však chcete cestovanie krátiť prácou, jednoznačne si zoberte počítač.
notebook a tablet

Pre deti aj dospelých

Tablet je vhodný aj vtedy, keď chcete zabaviť svoje deti, pretože na tomto sa skutočne zabavia. Je to niečo, čo im vyplní čas napríklad aj vtedy, keď čakáte na lekára. Nemusíte mať obavy, že by ho zničili. A keďže ho máte len na zábavu, určite nevymaže aj dôležité informácie. Tie máte predsa uložené v počítači no nie?

Záver? Ak máte tú možnosť, určite voľte oba tieto prístroje. Ak si však myslíte, že dva je až príliš, určite sa obráťte radšej na počítač. Je to predsa len oveľa viac využiteľná vecička.