Nuda? Možno chýba šport a pohyb

Poznáme ľudí, ktorí športové aktivity vyhľadajú skoro vždy, kedy majú čas a dokonca v každom ročnom období. Potom poznáme ten druhý typ. Ľudí, ktorí nad športovými aktivitami skoro nikdy nepremýšľali a ani ich nelákajú. A potom je tu ten stred, príležitostní športovci. Každopádne ale mnohým typom príde zaujímavá športová aktivita snowboarding . Aj pokiaľ ju osobne neodskúšali, niečo nás k tomuto zimnému športu v podvedomí ťahá a pripadá nám to „cool.“
veselí lyžař
Prečo je to tak?
Vidíme obrázok alebo video človeka na snowboarde, ako ide v tej najlepšej rýchlosti a najlepšom uhle, naprieč zasneženými kopcami vysokých hôr, pričom všade naokolo je sneh, no rýchlosť a slobodu tohto človeka nič nebrzdí. Ani hrboly, ani sneh. V plnej rýchlosti a s úsmevom na tvári sa ženie vpred. No nepôsobia takéto záznamy super? Ten človek pôsobí ako frajer a jeho zjazd mu v podvedomí závidime, najradšej by sme v tej chvíli boli na tom obrázku či videu na jeho mieste my.
akrobacie
Neláka Vás pohyb?
Dočítal som sa článok, v ktorom jeho autorka opisuje, ako ju nikdy žiaden šport nelákal, až kým konečne nenašla to, čo ju konečne oslovilo a práve tým bol tento zimný šport, snowboarding. V prípade, ak si ho chcete prečítať, zanechám Vám link. Ak ste na tom podobne, tento link by Vás mohol zaujať a možno i Vy nájdete nejakú novú aktivitu, ktorá Vám spestrí život a vylepší kondíciu.
skok na snowboardu
Preč s nudou!
Fakt, že skončilo letné obdobie ešte neznamená, že nastal koniec sveta. Každé ročné obdobie so sebou prináša niečo nové a každé ročné obdobie má svoje opodstatnenie i pozitívum. Predsa nevydržíme celé dlhé mesiace byť len v práci a potom sedieť doma. Najbližšie sa môžeme tešiť na zasneženú prírodu a lesy, otvorené klziská, či spomínané hory a zjazdovanie terénu pomocou dosky. Ak človek naozaj chce, môžu ho čakať lepšie zážiky, než tomu bolo v predchádzajúcich horúcich mesiacoch.