Vintage oblečenie – áno alebo nie?


Slovom originálne by sme mohli označiť aj vintage štýl v obliekaní. Je to čoraz viac trendy, obliecť si kúsok oblečenia, ktoré má za sebou už svoju históriu. Práve tento štýl odkazuje na minulosť, pretože oblečenie sa začalo vyrábať zväčša po roku 1920. Mať takýto kúsok doma je veľmi vzácnosťou a niektoré ženy by určite dali čokoľvek za to, mať ho. Niektoré šaty sú v tak výbornom stave, že je jedno v ktorom roku sú vyrobené.

žena na kapotě auta
Zápas o staré šaty

Nájsť ich nie je ľahké, pretože existuje veľa žien, ktoré chcú vyčnievať svojím zovňajškom. Veľakrát sa stáva, že jeden kúsok oblečenia je naozaj len jeden. Je ťažké nájsť dva rovnaké kúsky vintage oblečenia. Potom sa stáva, že ľudia doslova zápasia medzi sebou, kto ho prvý dostane.


Krásne, ale drahé

Originály vintage oblečenia sú veľmi drahé a v podstate si ich môžu dovoliť len dámy na červenom koberci, alebo tí čo mali to šťastie a narodili sa do bohatých rodín.

Viete si predstaviť, že šaty ktoré napríklad nosila Marilyn Monroe vo svojich filmoch, sa vydražia aj za viac ako 5 miliónov dolárov? To si už potom päťkrát rozmyslíte, či by ste sa chceli v týchto šatách predvádzať aj vy.

krásná dívka v červeném
Second hand to istí

Londýn je známy predajom vintage oblečenia. Existuje tam veľa nákupných centier s oblečením zo 60. a 70. rokov a dokonca aj za prijateľné ceny.  Najznámejší je asi Beyond retro na 110 Cheshire Street, či trh starožitností. Nachádza sa tam obrovské množstvo kabeliek, šperkov či topánok, ktoré spestria váš doteraz neoživený outfit.

Nie všetci majú to šťastie cestovať si len tak do Londýna a naspäť kvôli niekoľkým kúskom oblečenia. Nezúfajte, aj u nás sa dá natrafiť na krásne vintage oblečenie. Stačí zájsť do nejakého second handu a poriadne to tam prehľadať. Garantujem vám, že tam nájdete kúsky o ktorých ste ani nesnívali a za lacnejšie ako oblečenie ktorejkoľvek celebrity.