Tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy

Žena v živote prechádza rôznymi obdobiami, kedy sa mení od dievčatka cez mladú slečnu až po zrelú dámu. No asi najkrajším obdobím v živote mnohých žien môžeme označiť čas, keď nosia pod srdcom dieťa, teda tehotenstvo. Je to deväť mesiacov očakávania príchodu nového života na svet, je krásne, ale aj dosť náročné. Najväčšou zmenou, ktorá postihuje ženu počas tehotenstva, sú jej miery. Postava sa v tomto čase mení, a tak je potrebné tomu prispôsobiť aj šatník. Na deväť mesiacov je nutné vymeniť tradičný odev za pohodlný a v iných strihoch, hlavne v oblasti brucha, ktoré naberá na objeme. V nedávnej minulosti existovali špeciálne tehotenské šaty, ktoré boli široké a nemali takpovediac žiadny tvar, väčšinou išlo o áčkový strih, ktorý sa od krku smerom nadol rozširoval a kopíroval tak rast bruška. No postupom času sa ženy vzbúrili a povedali si, že ani toto obdobie im nemôže brániť byť krásne a obliekať sa pekne, nie len na seba natiahnuť akési „vrece“.

pregnancy-bump-baby-brain

Súčasné budúce mamičky tak nosia tie isté odevy ako pred tehotenstvom, nechávajú vyniknúť kontúry rastúceho bruška, odlišujú sa len materiály, z ktorých sú vyrobené. Sú viac elastické a dovoľujú oblečeniu prispôsobiť sa meniacim sa tvarom postavy ženy. V šatníkoch tak nezostávajú zabudnuté nohavice, ale ani šaty, a práve tie sú veľmi vďačný kúsok, ktoré obľubujú tehotenské šaty mnohé ženy. No zabudnite na neforemné široké vrecia, ide o šaty z elastických materiálov alebo pleteniny v puzdrovom strihu, ktoré sú príjemné na dotyk a ženy ich môžu využiť počas celých deviatich mesiacov, pretože pekne obopínajú a kopírujú postavu, nikde netlačia a cítia sa v nich žensky a príťažlivo.

meranie pásu, priberanie

Na internetových stránkach je k dispozícii široká ponuka tehotenských šiat od tých na bežné nosenie až po slávnostnejšie z luxusnejších materiálov a ozdobené tylom, čipkou či inými aplikáciami, v rôznych dĺžkach a v nekonečných farebných odtieňoch. Obdobie očakávania narodenia dieťaťa nie je predsa dôvod, aby sa ženy ukrývala, práve naopak, mnohé sú hrdé na to, že sa stanú matkami, a tak si užívajú toto krásne obdobie v pekných šatách.