Únava počas materskej? Minulosť

Materská dovolenka býva často vyčerpávajúci kolobeh niekoľkých rokov, zdá sa vám, že nemáte už energiu na nič. Ale prečo je to tak? Rada sa s vami podelím o pár rád ako si z materskej dovolenky spraviť krásny okamih života aj s vaším bábätkom. V prvom rade je dôležitý pohyb na odbúranie stresu, ale samozrejme že na materskej si čas na cvičenie len ťažko nájdete, preto zoberte zo sebou dieťatko a doprajte si prechádzku v prírode na čerstvom vzduchu. Stromy dodávajú príjemnú pozitívnu energiu.

matka

Samozrejme nie vždy je na to vhodné počasie. Môžete sa hýbať doma zahrajte si hru. Tak isto nezabúdajte na pitný režim ten je dôležitý počas celého dňa. Veľa sa smejte, tým sa okysličuje vaše telo a dodáva energiu. Večer si doprajte chvílku pre seba pozrite dobrý film oddychnite si. Doprajte si čas aj pre seba, zverte na chvílu dieťa prtnerovi a choďte na nákup, kúpte si niečo pre seba dodá vám to sebavedomie. Budete sa cítiť lepšie, nebudete mať pocit že sa váš život točí len okolo plienok a kočíka.

Mamičky na materskej dovolenke sa veľa krát cítia byť izolované od okolia. Stretávajte sa s kamarátkami, mamičkami môžete si vymeniť rady a tiež sa odreagujete od každodenného stereotypu. Prvé mesiace s dieťatkom bývajú ťažke pre väčšinu žien, potrebuje veľa pozornosti a to môže vyčerpávať. Preto ked dieťatko spí lahnite si k nemu a odpočinte si tiež. Aj chvílka oddychu dokáže naplniť energiou.

Keď dieťatko zaspí a nepotrebujete si oddýchnuť venujte sa svojim záľubám, koníčkom. To čo ste robili pred materskou dovolenkou to môžete robiť aj teraz vyšívajte, maľujte, tancujte, počúvajte hudbu.

těhotenství

Zvýšte svoje sebavedomie doprajte si návštevu kaderníctva alebo kozmetického salónu doprajte si dve hodinky iba pre seba aspoň raz do týždňa, uvidíte ako vás to naplní energiou. Určite to ocení aj otecko, keď budete žiariť energiou.

Aj keď materská dovolenka nie je dovolenka, ale vždy sa dá nájsť riešenie ako si ju spríjemniť a uvolniť sa od každodenného stereotypu. Materskú dovolenku si treba užívať je to najkrajší okamih života ženy.