Úplne nový Peugeot 3008

Nové SUV sa plánuje už od samého počiatku vzniku presadiť ako dôležitý zástupca daného vozového segmentu. Ide o veľmi zaujímavý automobil aj napriek tomu, že sa táto novinka ponúka výhradne s pohonom predných kolies. Svojich zákazníkov si získa aj vďaka vydarenému a modernému dizajnu a veľmi detailne prepracovanému interiéru.
 auto peugeot
Motor
·         Tento nový model Peugeot 3008 je v ponuke s dvoma benzínovými a tromi naftovými motormi. Najsilnejší motor je vo verzii 2.0 BlueHDi 180 k s automatickou prevodovkou.
 
Jazdné vlastnosti
·         Aj napriek tomu, že nový model 3008 neponúka pohon všetkých kolies, terénu sa nemusí vyhýbať. Vďaka systému Grip Control a kombinácii špeciálnych pneumatík 18 palcových M + S môže využiť jeden z piatich režimov jazdy. Ide o režim "Standard", "Sneh", "Blato", "Piesok" a "ESP OFF", ktoré sa prepínajú pomocou ovládača na stredovej konzole. Elektronika Vám potom vďaka vylepšenému protisklzovému systému pomôže vybrať najlepšie možné jazdné vlastnosti pre danú konkrétnu situáciu.
·         V ponuke tohto vozidla nechýba ani systém Hill Assist Descent Control, ktorý veľmi účinne pomáha vozidlu pri jazde so svahu.
 
Palubná doska
·         Nová 3008 ponúka úplne novú, inovovanú palubnú dosku, ktorá pôsobí naozaj futuristicky. Jej súčasťou je aj najnovšia generácia systému Peugeot i-Cockpit.
·         Vyvýšený prístrojový panel ponúka, už v základnom prevedení, obrazovku 12,3 palcov, s vysokým rozlíšením a futuristickou grafikou. Panel je možné kompletne nakonfigurovať a upraviť podľa priania každého vodiča. K dispozícii je päť rôznych režimov zobrazenia.
 svatební auto
Hmotnosť
·         Nový Peugeot 3008 je postavený na vyspelej modulárnej platforme EMP2, vďaka ktorej model získava nižšiu hmotnosť a najľahšia verzia vozidla Peugeot 3008 tak váži iba 1325 kg. I cez nižšiu hmotnosť má väčší vnútorný priestor pre cestujúcich aj pre batožinu a tiež lepšie jazdné vlastnosti vrátane najvyššej možnej pasívnej bezpečnosti.