Vyberáme sušičku na bielizeň


Pri výbere sušičky na bielizeň je potrebné zvažovať niekoľko základných parametrov a vlastností, ktoré nám zaručí, že vyberieme ten správny produkt, ktorý nám bude dobre slúžiť, a my, s ním budeme spokojní.
 spotřebiče na prádlo
Základné parametre
§  Jedným z úplne najdôležitejších parametrov a vybavenia sušičky na bielizeň je množstvo a kvalita filtrov vzduchu a jednoduchosť ich čistenia.
§  Množstvo zachytených nečistôt vo filtroch je tým, čo ovplyvňuje správnu funkčnosť, dlhú životnosť a zároveň nízke prevádzkové náklady.
§  V predajniach nájdete rôzne riešenia filtrácie vzduchu a vzduchových ciest.
§  Sú sušičky vybavené samočistiacimi, bez údržbovými filtrami. Samočistiaci kondenzátor opláchne automaticky agregát, ktorý tým zbaví čiastočiek textílií a prachu. Zároveň však vytvorená zmes vody a nečistôt, postupne upchá vypúšťacie čerpadlo. Druhou nevýhodou je, že v tejto zmesi sa vytvárajú ideálne podmienky pre tvorbu baktérií.
§  Odporúča sa vyberať sušičku bielizne s maximálnym množstvom filtrov vzduchu, ktoré je nutné ručne čistiť.
 ovládání sušičky
Energetická náročnosť
§  Veľmi dôležitým ďalším parametrom je, koľko spotrebuje elektrickej energie na vysušenie plnej náplne sušičky. Teda aká je jej energetická trieda.
§  Dnes možno vyberať už s veľmi úsporných sušičiek bielizne a to v triedach A +++.
§  Sušička triedy A +++ spotrebuje na usušenie 8 kg bielizne približne 1,29 kWh elektrickej energie.
§  Nízku energetickú náročnosť sušičiek sa docieľuje pomocou moderných inovovaných tepelných čerpadiel.
 buben sušičky
Variabilita umiestnenia
§  Pomocou správneho medzikusu pre jednotlivé druhy a značky práčok a sušičiek môžeme postaviť sušičku o hĺbke 54 cm na práčku s hĺbkou iba 45 cm.
§  U niektorých sušičiek možno tiež zameniť smer otvárania dvierok.

§  Väčšinu sušičiek možno napojiť priamo na odpad a odpadá tak prípadná hadica umiestnená do vane či umývadla. Vďaka tomu sa potom môžeme vyhnúť prípadnej signalizácii plného zásobníka na kondenzát.