Ako na bolesť chrbta?


Lepšie je bolesti predchádzať ako ju následne prekonávať. Nedá mi teda nenapísať pár slov k tomu, čo môže byť príčinou tejto nepríjemnej bolesti. Zaiste príčiny bývajú rôzne, ale vo veľkej miere sa pod ne podpisuje nezdravý spôsob života a nedostatok pohybu.

záda


Ruku na srdce,


  • koľkokrát sme sa tento týždeň prešli ?

  •  Koľko krokov bez auta sme urobili ?

  • Ako dlho sme sedeli pri počítači ?

  • Koľko hodín sme sledovali televízor ?


Áno, príčina môže byť práve tu. V dlhom a nesprávnom sedení na zlej stoličke, v nedostatku obyčajného pohybu.

Často môže byť príčinou neutíchajúcej bolesti chrbta aj zlá posteľ, alebo nevhodná stolička .

Masáž chrbta, pohyb a spánok na rovnej, tvrdej ploche môže byť riešením problému. Skúste navštíviť lekára, maséra.

Ak ale bolesti neprechádzajú, problém bude mať hlbšie korene a chce to lekársku diagnostiku. Nie od jedného obvodného lekára, ale od ortopéda po internistu končiac. Jeden doktor Haus by sa nám zišiel- no nemáme ho a tak diagnostiku nechajme lekárom rôznej aprobácie.Je aj doktor na chronické bolesti- aj toto skúste.

masáž


Čo nám ale rozhodne neuškodí je pohyb  a mierna masáž chrbtovej časti ľubovníkovým  olejčekom. Je to super vec. Kto ho nemá, nech si ho určite urobí. Jánsky olej sa robí z kveto ľubovníka  , ktorá sa zbierajú najčastejšie v termíne  letnom- a naukladajú sa do čistej fľaštičky. Zalejeme ich olivovým olejom a 40-50 dní ich zatvorené držíme na svetlom mieste na okne. Potom scedíme a získame červený olejček na náš boľavý chrbátik.

Lístky mäty priepornej prikladané na boľavé miesta spolu s listami lopúcha veľkolistého . Odvar zo pŕhľavy urobí tiež veľmi dobú službu.

Bylinková lekáreň priamo pred vami na lúke alebo v lese , celkom určite ukrýva  nástroj pre liečenie, alebo aspoň zmiernenie bolesti chrbta. Je potrebné sa iba nakloniť a odtrhnúť tú správnu rastlinku.

Ohodnoťte příspěvek