Ako na bolesť chrbta?

Lepšie je bolesti predchádzať ako ju následne prekonávať. Nedá mi teda nenapísať pár slov k tomu, čo môže byť príčinou tejto nepríjemnej bolesti. Zaiste príčiny bývajú rôzne, ale vo veľkej miere sa pod ne podpisuje nezdravý spôsob života a nedostatok pohybu.

záda

Ruku na srdce,

  • koľkokrát sme sa tento týždeň prešli ?
  • Koľko krokov bez auta sme urobili ?
  • Ako dlho sme sedeli pri počítači ?
  • Koľko hodín sme sledovali televízor ?

Áno, príčina môže byť práve tu. V dlhom a nesprávnom sedení na zlej stoličke, v nedostatku obyčajného pohybu.
Často môže byť príčinou neutíchajúcej bolesti chrbta aj zlá posteľ, alebo nevhodná stolička.
Masáž chrbta, pohyb a spánok na rovnej, tvrdej ploche môže byť riešením problému. Skúste navštíviť lekára, maséra.
Ak ale bolesti neprechádzajú, problém bude mať hlbšie korene a chce to lekársku diagnostiku. Nie od jedného obvodného lekára, ale od ortopéda po internistu končiac. Jeden doktor Haus by sa nám zišiel- no nemáme ho a tak diagnostiku nechajme lekárom rôznej aprobácie.Je aj doktor na chronické bolesti- aj toto skúste.

masáž

Čo nám ale rozhodne neuškodí je pohyb a mierna masáž chrbtovej časti ľubovníkovým olejčekom. Je to super vec. Kto ho nemá, nech si ho určite urobí. Jánsky olej sa robí z kveto ľubovníka, ktorá sa zbierajú najčastejšie v termíne letnom- a naukladajú sa do čistej fľaštičky. Zalejeme ich olivovým olejom a 40-50 dní ich zatvorené držíme na svetlom mieste na okne. Potom scedíme a získame červený olejček na náš boľavý chrbátik.
Lístky mäty priepornej prikladané na boľavé miesta spolu s listami lopúcha veľkolistého. Odvar zo pŕhľavy urobí tiež veľmi dobú službu.
Bylinková lekáreň priamo pred vami na lúke alebo v lese, celkom určite ukrýva nástroj pre liečenie, alebo aspoň zmiernenie bolesti chrbta. Je potrebné sa iba nakloniť a odtrhnúť tú správnu rastlinku.