Sproduktívnite váš čas online!

Viete o sebe, že trávite za počítačom, tabletom či vašim smartfónom príliš veľa času a prirodzene vás to hnevá. Môže sa jednať o závislosť, ktorou premárnite veľa času, ktorý by ste inak mohli využiť úplne inak. My vás v pár jednoduchých krokoch naučíme, ako zmeniť vaše návyky a ako byť online a produktívny zároveň.
Najskôr zistite aké sú vaše zvyky. Ak sú sociálne siete vašou závislosťou, skúste si ich na pár dní z mobilu odinštalovať. Ak zistíte, že sa vám dobre žije aj bez nich, tak je to skvelé a už ich nebudete potrebovať. To isté aj s počítačovými hrami a podobnými, nič vám neprinášajúcimi zábavami. Samozrejme, nemusíte tieto zvyky vyhodiť z vášho života nadobro, ale nenechávajte si ich ako súčasť vášho každodenného dňa.počítač.jpg
Ak je vašou prácou niečo, čo obsahuje prácu na počítači, jednou z možností ako túto prácu zefektívniť bude to, že upracete vašu pracovnú plochu a nebudete sa tak musieť „preklikávať“ množstvom informácií, ktoré sú zbytočné a akurát vás oberajú o váš drahocenný čas.
Takisto, keď už pracujete, by ste sa mali vyhnúť rôznym iným činnostiam, ako písaniu si na sociálnych sieťach, alebo preklikávaniu rôznych článkov. Ak vás ruší hudba, ktorú počúvate, vyskúšajte iný druh. Ak vás ruší aj ten, skúste hudbu úplne vypnúť.
Ak ste online len vo voľnom čase, tak môžete aj tento čas započítať do času, kedy ste produktívny! Napríklad online sa môžete naučiť rôzne nové vedomosti či zručnosti.notebook.jpg
Pokiaľ ste niekedy študovali nejaký jazyk, môžete v jeho štúdiu pokračovať online aj bez toho, aby ste platili rôzne poplatky. Pokiaľ ste jazyk nikdy neštudovali, pokojne začnite vďaka internetu aj od začiatku. A nemusí to byť len angličtina, či nemčina. Môžu to byť jazyky od výmyslu sveta!
Nájdite si váš záujem a vyhnite sa hľadaniu vecí, ktoré s ním nesúvisia! Využite internet a jeho výhody naplno a spravte zo seba aj vďaka nemu vzdelaného, šťastného a produktívneho človeka!