Financie a mladí ľudia


Všetky inštitúcie, ktoré sa týkajú financovania, teda najskôr brania financií od občanov, majú záujem na tom, aby bola aj mládež čo najskôr finančne gramotná a aby rozmýšľala nad svojou ekonomickou budúcnosťou. Teda aby tieto inštitúcie mali čo najskôr kopec nových, mladých zákazníkov, od ktorých budú čerpať ich peniaze. Ako náhle dovŕšia vek, kedy skončia strednú školu, tak najmä poisťovne majú o nich urýchlený záujem. Tí 19 roční ľudia ešte dokopy nič nezarobili a už im na mobil volajú poisťovne a ťahajú ich k sebe.
krásné oči
Je to spôsobené tým, že tieto poisťovne majú konkurenciu a môže sa stať, že ich klienti, či budúca klientela prebehne k tejto konkurencii. Preto sa snažia podchytiť si ich hneď, ako sa to dá. A to potom takým štýlom, že s nimi uzavrie poistku na dlhú dobu. A už ho majú. Ak aj nezavolajú rovno tomu mladému, každopádne zavolajú jeho rodičom a to viackrát. Budú volať v ohľade poistenia ich plnoletého potomka. Stále sa na to budú pýtať až sa do toho zapoja aj rodičia a začnú sa s potomkom na túto tému baviť. Teda poisťovne a potom aj rodičia chcú čo najskôr naučiť tohto mladého človeka ekonomickému zmýšľaniu.
černé pero
Na jednej strane je fajn, že sa zaoberajú jeho budúcnosťou a že ho chcú pripraviť na ten dospelý svet plný financií, úspor a platby. No na druhej strane vychovajú ďalšieho otroka, ktorý bude zarábať pre druhých a nie pre seba. Teda hlavne v prípade, kedy má ešte takýto mladý vek a nejakú prácu, kde zarobí málo. Ako to na začiatkoch býva. Ešte dokopy nič nezarobí a už aby platil iným inštitúciám a v podstate cudzím ľuďom.
mladí muži
Ak j ešte mladý a má relatívne nízky príjem a žiadne úspory, v takom prípade by si mal zarábať v prvom rade na seba a poisťovne by mali počkať.
Ale zasa by mal uvažovať rozumne. Prvé výplaty nech si užije naplno, no pri takej tretej by si mohol začať odkladať i sám a takisto by mal mať záujem niečo sa o ekonomike a financiách dočítať aj sám.