Len žiadny zbytočný stres!

• Existuje obdobie, alebo určitá možnosť realizovania svojich vlastných záujmov, činností, či niekedy skôr oddychu, ktorú má rád asi každý a nesie názov dovolenka.
odpočinek na gauči
Oddych na dovolenke je však takisto potrebný, aby človek „dobil baterky“, aby načerpal novú energiu a aby si dal do poriadku svoju unavenú náladu.
Nebojme sa jej a využijeme ju naplno!
To však znamená, že ak chcete, môžete ju stráviť aj úplným oddychom a regenerovaním, ale aj napríklad cestovaním a zábavou. Chcem skrátka povedať, že rozoborme si názov dovolenka.
žena u moře
Máme dovolené všetko, čo sme nemali počas obdobia, ktoré sme museli stráviť prácou a povinnosťami. Takže kľudne môžete tento dovolený čas stráviť aj spánkom, no ale aj návštevami a cestovaním. Je to všetko iba na Vás a na tom, čo si predstavíte Vy pod pojmom voľný a dovolený čas. Nie sme všetci rovnakí. Každý má iné predstavy o tom, čo by mu skutočne pomohlo k regenerácii a každý má aj iný typ zamestnania a iné druhy povinností. Práve preto nemusíme tráviť dovolenku všetci rovnako.
• V žiadnom prípade sa nestresujme nad tým, čo si pod pojmom dovolenka predstavuje druhý a ako by sme ju mali stráviť, len aby sme neboli náhodou v niečom iný/á od kolegu! Je to Váš súkromný čas oddychu a teda rozhodnutie je iba na Vás. Skrátka robte to, čo Vám káže Vaše vlastné podvedomie a telo.
Pokiaľ sa celý čas tešíte, že pôjdete na pekné a vzdialené miesto, či konečne navštívite známeho, pokiaľ tú radosť úprimne cítite, je to v poriadku. Ak sa celý čas tešíte na oddych, kedy budete zabalený v deke a Vaše podvedomie a telo Vás ťahajú týmto smerom, je to rovnako v poriadku.
čisté moře
Ak ste unavený/á a cítite potrebu byť doma pri televízii s rodinou, vôbec nemajte stresy z toho, že kolega ide na dovolenku napríklad k moru či do Tatier a bude sa tým chváliť a Vy nie. No a čo? Čo na tom záleží? Každý nech ten čas strávi tak, ako mu samému vyhovuje. Predsa dovolenka je aj o tom, že si dáte oddych od kolegov a aj od všetkého, čo sa viaže s Vašim zamestnaním. Aj pokiaľ máte priateľských kolegov, ktorí sú v pohode, aj tak od nich niekedy potrebujeme oddych. Nie je na tom vôbec nič zlého, je to prirodzené a cíti to každý.