Lexus RC


Modelom RC chce luxusná divízia Toyoty ku značke Lexus prilákať mladších zákazníkov. Modely RC ponúka dve základné varianty motora:
·         Plne hybridný RC 300h s motorom 2,5 litra.
·         Lexus RC 200t s preplňovanou zážihovou jednotkou 2 litre.
 
Športový Lexus RC je naozaj zabijakom medzi týmito modelmi. Základná jeho cena začína na 50 tis. EUR. Za príplatok necelých 7 tis. EUR je možné vozidlo navyše vylepšiť o:
·         Adaptívne odpruženie.
·         Devätnásťpalcové zliatinové kolesá.
·         Odvetrávanie sedačiek.
 luxusní automobil
U tohto vozidla si doslova platíte za kvalitu a luxus. Tvári sa síce ako skvelé pretekárske auto, je to však také veľmi komfortné auto nielen do mestskej premávky, ale aj na diaľnice. Základné parametre možno zhrnúť takto:
·         Vysoký krútiaci moment motora, až 350 Nm.
·         Disponuje maximálnym výkonom 180 kW alebo 245 koní.
·         Z nuly na 100 km / hod za 7,5 sekundy.
·         Maximálna rýchlosť vozidla je 230 km / hod.
 
Vozidlo má poháňané zadné kolesá a vďaka škrtiacej klapke na sacom potrubí s ním zažijete príjemné a adrenalínové zážitky. Tiež radenie nie je len tak obyčajné.
·         Jedná sa o osemstupňovú prevodovku.
·         Prevodovka sa pýši systémom regulácie radenia s umelou inteligenciou.
·         Tá umožňuje radiť, vďaka G-senzoru, aj manuálne pomocou tlačidiel pod volantom a tým prispôsobuje zmeny prevodových stupňov v súlade so silami zrýchlenia.
 sportovní auto ilustrace
Variant F-šport naviac ponúka ešte vylepšený samosvorný diferenciál a adaptívne variabilné odpruženie (AVS). Dizajnéri veľmi usilovne zapracovali aj na vzhľade samotného auta. Designe je veľmi futuristický v štýle Star Wars a z farebného prevedenia môžete vyberať sedem rôznych odtieňov vrátane bielej Sonic White. Dvojdverové kupé má 374 litrov batožinového priestoru, celkovú hmotnosť 1675 kilogramov a kombinovanú spotrebu 7,2 litra na 100 kilometrov. Vozidlo určite odporúčame nielen k vyskúšaniu, ale aj k zakúpeniu.