Mikrovlnka miesto rúry


Najbežnejším spotrebičom v kuchyni je mikrovlnná rúra. Stala sa neoddeliteľnou súčasťou našich domácností a život bez nej si už väčšinou nevieme ani predstaviť.

Výrobcovia sa rýchlo prispôsobili požiadavkám zákazníkov a v súčasnosti nájdete nie len voľne stojace, ale aj zabudovateľné mikrovlnné rúry.
Ak plánujete kúpiť novú mikrovlnku zamyslite sa. Dnešný trh ponúka viacero druhov a typov mikrovlniek, s množstvom funkcií, ktoré pokojne nahradia aj klasickú rúru.

mikrovlnka

V prvom rade sa zamerajte na objem. Pohybuje sa od 14 litrov až po 40. Ak je Vaša domácnosť početnejšia, vyberajte z väčších objemov mikrovlniek. Pokiaľ chcete rúru používať len pre seba, postačí Vám menšia.
Veľkosť mikrovlnnej rúry nemusíte vyberať len podľa objemu, ale aj podľa veľkosti otočného taniera. Ak je Vašim obľúbeným jedlom pizza vyberte si z mikrovlniek s priemerom taniera nad 30cm

sporák

Rozdelenie mikrovlnných rúr
Jednoduché (základné) mikrovlnky
Tieto rúry Vám poslúžia len na ohrev jedla. Ak nič iné od mikrovlnnej rúry neočakávate úplne Vám postačí tento typ. Finančne nie je náročný a zbytočne ho nepreplatíte. Tieto typy majú jednoduché ovládanie – otočné gombíky, ktorými nastavíte dĺžku ohrevu.

Kombinované mikrovlnky
Tieto rúry majú množstvo ďalších funkcií. Najčastejšie sa stretnete s grilom. Pomaly sa táto funkcia dostáva aj do základných druhov mikrovlniek, ale nie je v každej.

Ďalšou funkciou s ktorou sa tu stretnete je Jed Defrost, vďaka ktorému môžete jedlo rýchlo rozmraziť.

pizza

Teplovzduchoceníte ak chcete v mikrovlnnej rúre pripravovať jedlá, ktoré bežne robíte v klasickej rúre. Pokojne môžete odstaviť sporák a začať používať túto mikrovlnku. Jej nevýhodou je veľkosť. Pokiaľ budete v nej pripravovať jedlo len pre 1- 2 osoby je výborná. Ale pokiaľ je Vaša rodina väčšia, nedokážete v nej uvariť jedlo pre viac osôb – objem Vám to nedovolí.
V mikrovlnke môžete variť nie len chutne, ale aj zdravo. Varenie v pare je ďalšou funkciou, ktorú isto oceníte.